Plavalno SP v Fukuoki bo maja 2022

Fukuoka, 04. maja (STA) – Krovna mednarodna plavalna zveza Fina je določila nov datum svetovnega prvenstva v plavanju, ki bi moralo biti po prvotnih načrtih med 16. julijem in 1. avgustom 2021. Fina je tekmovanje prestavila na leto 2022, v japonski Fukuoki bo potekalo med 13. in 29. majem.

Sprememba datuma je tudi posledica premika termina olimpijskih iger v Tokiu. Te bodo zaradi epidemije novega koronavirua namesto letos zdaj poleti 2021, prvotni datum SP v Fukuoki pa bi se prekrival z OI leta 2021.

Fina je sporočila, da je po posvetu s prireditelji v Fukuoki, japonsko plavalno zvezo, trenerji, plavalci in televizijskimi postajami našla nov najustreznejši termin SP.

“Po posvetu z vsemi vpletenimi in preučitvi odzivov smo prepričani, da bo odločitev ponudila najboljšo možno rešitev. Veselimo se, da bo Fukuoka najboljše športnike v vodnih športih lahko gostila leta 2022,” je sporočil predsednik zveze Julio Maglione. 2020-05-04/10:11 tb/zzb © STA 2020