Search
Search

V Kopru Neža Klančar z dosežkom dneva, Primož Šenica Pavletič do treh zmag.

Koper, 8. oktobra – Na mednarodnem plavalnem tekmovanju Istra Koper 2023 je v 25-m bazenu nastopilo 364 plavalcev in plavalk iz sedmih držav: Rusije, Romunije, Srbije, Črne gore, Bosne in Hercegovine, Italije in Slovenije. Najboljši izid po mednarodnih tablicah je dosegla Neža Klančar (PK Olimpija), ki je v disciplini 100 m prsno z osebnim rekordom 1:07,15 za 28 stotink sekunde ugnala Taro Vovk (PK Ljubljana). Tretji dosežek dneva in najboljšega med plavalci pa je v isti disciplini postavil Peter John Stevens (U.S. Triestina Nuoto) s časom 1:00,01.

Neža Klančar je zmagala tudi v disciplini 100 m hrbtno, kjer je z 59,75 (po Anji Čarman in Janji Šegel) kot tretja Slovenka prebila mejo minute.

Tara Vovk je bila najhitrejša v disciplinah 50 m prsno in 50 m delfin, do treh zmag v preizkušnjah 200 m prosto, 400 m prosto in 100 m hrbtno pa je priplaval Primož Šenica Pavletič (PK Ljubljana), Peter John Stevens pa je bil ob zmagi na 100 m prsno, tudi suvereni zmagovalec na 50 m prsno, kjer je zabeležil izid 27.20.

    

1.     

0800

    KLANČAR Neža (OL, 2000)

    100PZ

    1:07,15

2.     

0790

    VOVK Tara (LL, 2000)

    100PZ

    1:07,43

3.     

0781

    STEVENS Peter John (SLO, 1995)

    100PM

    1:00,01

4.     

0780

    VOVK Tara (LL, 2000)

    50PZ

    0:31,02

5.     

0775

    KLANČAR Neža (OL, 2000)

    100HZ

    0:59,75

6.     

0771

    STEVENS Peter John (SLO, 1995)

    50PM

    0:27,20

7.     

0694

    VOVK Tara (LL, 2000)

    50DZ

    0:27,53

8.     

0688

    ŠENICA PAVLETIČ Primož (LL, 2001)

    400KM

    4:00,39

9.     

0645

    GORNIK Jure (SDD, 2002)

    100KM

    0:51,88

10.     

0637

    ŠENICA PAVLETIČ Primož (LL, 2001)

    200KM

    1:55,43

     

11.     

0626

    PODOBNIK Filip (OL, 2008)

    200MM

    2:08,12

12.     

0620

    BRICELJ Iza (OL, 2008)

    200MZ

    2:22,88

13.     

0611

    URBANČIČ Eva (OL, 2008)

    200KZ

    2:09,97

14.     

0602

    PODOBNIK Filip (OL, 2008)

    100KM

    0:53,10

15.     

0600

    ČERIN Ema (OL, 2006)

    100DZ

    1:04,70

16.     

0599

    ČERIN Ema (OL, 2006)

    50DZ

    0:28,91

17.     

0598

    KOSEC Tian (PDM, 2005)

    400KM

    4:11,80

18.     

0595

    URBANČIČ Eva (OL, 2008)

    100KZ

    0:59,72

19.     

0594

    BELE Hana (OL, 2008)

    400KZ

    4:38,25

20.     

0593

    KOSEC Tian (PDM, 2005)

    200KM

    1:58,22

 

REZ-2023-10-08-KOPER.PDF (pzsana.net)