Search
Search

Janja Šegel v Banja Luki še do dveh zmag in naziva najboljše plavalke v seštevku treh izidov

Banja Luka, 30. aprila – Janja Šegel  (PK Fužinar Ravne) je drugi dan mednarodnega plavalnega mitinga »22. april« nastopila v svoji paradni disciplini 200 m prosto in bila nepremagljiva, z dosežkom mitinga 1:58,75. Zmage se je veselila tudi v disciplini 50 m prosto, kjer je zabeležila izid 25,76, ob koncu tekmovanja pa je bila nagrajena še kot najboljša plavalka dvodnevnega mitinga v seštevku treh izidov.

» Z 200 m prosto sem zadovoljna, plavala sem hitreje kot prejšnji teden v Grazu tako, da super, za rezultat 50 m prosto pa tudi lahko rečem, da je kar soliden je povedala Šeglova.

V disciplini 200 m prosto se je sicer ravenski Fužinar veselil kar trojne zmage. Šeglovi se je na zmagovalnem odru na drugem mestu pridružila Hana Sekuti in na tretjem Lana Kokot, sicer zmagovalka zadnje današnje preizkušnje, 1500 m prosto.

Dvakrat najhitrejša sta bila danes tudi Ilirijana Jaroslav Potemin in Tjaša Lipoglavšek. Oba sta zmagala na 50 m hrbtno in nato še na 200 m hrbtno.

Slovenski zmagi sta zabeležila še Filip Abutović na 100 m prsno in Jaš Berložnik (oba PK Ljubljana) na 400 m mešano.

Stopničke slovenskih plavalk in plavalcev:

50 m hrbtno

  1. Jaroslav Potemin (PK Ilirija)

50 m hrbtno

  1. Tjaša Lipoglavšek (PK Ilirija)

100 m prsno

  1. Filip Abutović (PK Ljubljana)

100 m prsno

  1. Nija Gerdej (PK Fužinar Ravne)

200 m prosto

  1. Leonardo Korent (PK Ljubljana)

200 m prosto

  1. Janja Šegel (PK Fužinar Ravne)
  2. Hana Sekuti (PK Fužinar Ravne)
  3. Lana Kokot (PK Fužinar Ravne)

400 m mešano

  1. Jaš Berložnik (PK Ljubljana)

      3. Mitja Turk (PK Ribnica)

400 m mešano

  1. Zara Podržavnik (PK Fužinar Ravne)

200 m hrbtno

  1. Jaroslav Potemin (PK Ilirija)
  2. Maks Kastigar (PK Ljubljana)

200 m hrbtno

  1. Tjaša Lipoglavšek (PK Ilirija)

      3. Gnamuš Šlebnik K. (Fužinar Ravne)

100 m delfin

  1. Tia Primc (PK Ilirija)
  2. Hana Sekuti (PK Fužinar Ravne)

50 m prosto

  1. Janja Šegel (PK Fužinar Ravne)

1500 m prosto

  1. Lana Kokot (PK Fužinar Ravne)
  2. Ula Košeljnik (PK Fužinar Ravne)