Izidi plavanja na OI

Tokio, 29. julija (STA) – Izidi končnih plavalnih odločitev na olimpijskih igrah v Tokiu.

* Izidi:
* moški:
- 100 m prosto:
1. Caeleb Dressel (ZDA)                  47,02, olimpijski rekord
2. Kyle Chalmers (Avs)                   47,08
3. Kliment Kolesnikov (ROK)              47,44
4. Maxime Grousset (Fra)                 47,72
5. Hwang Sunwoo (JKo)                    47,82
6. Alessandro Miressi (Ita)              47,86
7. David Popovici (Rom)                  48,04
8. Nandor Nemeth (Mad)                   48,10
- 800 m prosto:
1. Robert Finke (ZDA)                    7:41,87, olimpijski rekord
2. Gregorio Paltrinieri (Ita)            7:42,11
3. Michailo Romančuk (Ukr)               7:42,33
4. Florian Wellbrock (Nem)               7:42,68
5. Jack Alan McLoughlin (Avs)            7:45,00
6. Sergej Frllov (Ukr)                   7:45,11
7. Felix Auboeck (Avs)                   7:49,14
8. Guilherme Costa (Bra)                 7:53,31
- 200 m prsno:
1. Zac Stubblety-Cook (Avs)              2:06,38, olimpijski rekord
2. Arno Kamminga (Niz)                   2:07,01
3. Matti Mattsson (Fin)                  2:07,13
4. Anton Czupkow (ROK)                   2:07,24
5. Nicolas Fink (ZDA)                    2:07,93
6. James Wilby (VBr)                     2:08,19
7. Ryuya Mura (Jap)                      2:08,42
8. Erik Persson (Šve)                    2:08,88
* ženske:
- 200 m delfin:
1. Zhang Yufei (Kit)                     2:03,86, olimpijski rekord
2. Regan Smith (ZDA)                     2:05,30
3. Hali Flickinger (ZDA)                 2:05,65
4. Boglarka Kapas (Mad)                  2:06,53
5. Svetlana Čimrova (ROK)                2:07,70
6. Yu Liyan (Kit)                        2:07,85
7. Alys Thomas (VBr)                     2:07,90
8. Brianna Throssell (Avs)               2:09,48
- 4 X 200 m prosto:
1. Kitajska                              7:40,33, svetovni rekord
(Yang Junxuan, Tang Muhan, Zhang Yufei, Li Bingjie)
2. ZDA                                   7:40,73
(Allison Schmitt, Paige Madden, Katie Mc Laughlin, Katie Ledecky)
3. Avstralija                            7:41,29
(Ariarne Titmus, Emma McKeon, Madison Wilson, Leah Neale)
4. Kanada                                7:43,77
5. Ruski olimpijski komite               7:52,15
6. Nemčija                               7:53,89
7. Madžarska                             7:56,62
8. Francija                              7:58,15
2021-07-29/06:39
jz/jz
© STA 2021
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email