Slovenca na NCAA prvenstvu najvišje s štafeto

Indianapolis, 25. marca (STA) – V Indianapolisu poteka moški finale ameriškega študentskega plavalnega tekmovanja NCAA. Slovenca John Peter Stevens in Anže Tavčar sta najboljši uvrstitvi dosegla s štafetama svojih univerz, kjer sta osvojila deveti mesti.

Tavčar je bil z univerzo Indiane 9. na 4 x 200 jardov prosto. V posamični konkurenci je bil slovenski reprezentant in olimpijec skromen. Na 50 jardov prosto je zasedel 51. mesto, na 200 jardov prosto je bil diskvalificiran, danes pa ga čaka še nastop na 100 jardov prosto.

Peter John Stevens, lani nosilec medalje na evropskem prvenstvu v Londonu in na decembrskem svetovnem prvenstvu v 25-metrskih bazenih v Kanadi, je s Tennesseejem osvojil deveto mesto na 4 x 50 jardov mešano, na 4 x 100 jardov mešano pa je bila štafeta v predtekmovanju 13., v večernem malem finalu pa je bila Stevensova ekipa diskvalificirana. V posamični konkurenci na 100 jardov prsno je bil Stevens z 20. mestom daleč od želja, saj je na lanskem tovrstnem tekmovanju v tej disciplini osvojil srebrno kolajno.