Plavalci nazaj na balkanska prvenstva

Ljubljana, 13. aprila (STA) – Plavalna zveza Slovenije v prihodnje načrtuje tudi tesnejše sodelovanje s področjem Balkana. Zveza je že sprejela sklep, da se pridruži balkanskim prvenstvom, ki v tem trenutku potekajo v mladinski konkurenci, formalno pa naj bi PZS balkanska zveza v svoje članstvo sprejela maja letos.

“Manjkajo nam močne reprezentančne tekme in primerjave s tekmeci. V okviru Comen cupa se merimo s konkurenco iz Mediterana, na Multinations cupu in na osmeroboju s Srednjo Evropo, zdaj pa smo dobili še primerjavo na Balkanu,” je novost pozitivno ocenil selektor slovenskih plavalnih reprezentanc Gorazd Podržavnik.

Na letošnjem prvenstvu v Sofiji Slovenija še nima pravice nastopa, zato se bo reprezentanca na tem tekmovanju premierno predstavila prihodnje leto v Beogradu.

2017-04-13/13:36

ag/ag