Plavalcem na Mepu že 10 uvrstitev med osmerico

Tel Aviv, 30. junija (STA) – Slovenski plavalci so si na mladinskem evropskem prvenstvu v Izraelu priplavali že 10 finalnih nastopov. V petek je bila vnovič najboljša četrtkova junakinja slovenskega tabora Mariborčanka Katja Fain, ki je na 1500 metrov prosto osvojila šesto mesto.

Slovenija je v petek videla tudi prvi moški finale, v katerem je Olimpijin David Mihalič na 200 metrov mešano zasedel osmo mesto. Novega si je za petek priplaval Anže Ferše Eržen iz Ilirije z osmim mestom v polfinalu na 200 m hrbtno, zelo blizu pa je bila dopoldan tudi štafeta 4 x 200 m prosto, ki pa je bila z devetim izidom kvalifikacij nato le prva rezerva. Marcel Primožič, Gašper Oder, David Mihalič in Jan Toman so s 7:35,97 dosegli tudi nov mladinski rekord, posebej pa se je z dosežkom 1:52,65 izkazal Pirančan Primožič.

Finale si je na 200 m prosto priplavala tudi Ravenčanka Janja Šegel, ta brani bron z lanske tekme na Madžarskem, z najboljšim letošnjim izidom 2:01,28 in osmim izidom polfinala. Fainova je v isti disciplini osvojila 29. mesto, Sara Račnik je bila 33.

V finalu, Slovenija si jih je dva dni pred koncem tekmovanja priborila že 10, je nastopila tudi slovenska ženska mešana štafeta z Janjo Šegel, Tino Čelik, Taro Vovk in Nežo Klančar. Slovenke so na koncu zasedle sedmo mesto. V predtekmovanju je na 1500 m prosto nastopila tudi mlada Korošica Mojca Hancman, ki je časovno sicer zaostala za pričakovanji, s 15. mestom pa postala že 10. članica slovenske odprave, ki si je na Mepu priplavala vsaj želeno uvrstitev do 16. mesta.