Odrova 11., Govejškova s štafeto do 6. mesta

Indianapolis, 19. marca (STA) – Plavalka ravenskega Fužinarja in univerze Arizone Tjaša Oder je sklepni dan NCAA prvenstva v Indianapolisu osvojila 11. mesto na 1650 jardov prosto.

Ravenčanka, lani bronasta na EP v Berlinu na 800 m prosto, je z dosežkom 15:59,23 dosegla tudi najboljši izid v sezoni. Z novim izrednim dosežkom je izstopala zmagovalka Katie Ledecky z rezultatom 15:07,70.

Za štafeto univerze Louisville pa je Velenjčanka Nastja Govejšek zadnji večer nastopala celo v finalu. Z dekleti je v štafeti 4 x 100 m prosto z najboljšim dosežkom v sezoni na koncu zasedla šesto mesto.

Ekipni naslov so prepričljivo osvojile plavalke Stanforda, Louisville je bil šesti, Arizona pa 14.

Prihodnji teden NCAA finale čaka še moške, Slovenijo pa bosta tam zastopala Triglavan Peter John Stevens, študent univerze Tennessee, in plavalec Ljubljane Anže Tavčar, ki študira v Indiani.