Največji uspehi slovenskega plavanja EP (50 m bazeni)

Evropska prvenstva
– 1. mesto: Sara Isaković (200 m prosto), Eindhoven 2008
– 1. mesto: Damir Dugonjić (50 m prsno), Debrecen 2012

– 2. mesto: Anja Čarman (800 m prosto), Madrid 2004
– 2. mesto: Anja Čarman (200 m hrbtno), Madrid 2004
– 2. mesto: Alenka Kejžar (200 m prsno), Madrid 2004
– 2. mesto: Peter Mankoč (100 m delfin), Eindhoven 2008
– 2. mesto: Peter John Stevens (50 m prsno), London 2016

– 3. mesto: Igor Majcen (1.500 m prosto), Sheffield 1993
– 3. mesto: Metka Šparovec (50 m hrbtno), Carigrad 1999
– 3. mesto: Alenka Kejžar (200 m mešano), Berlin 2002
– 3. mesto: Matjaž Markič (50 m prsno), Madrid 2004
– 3. mesto: Anja Klinar (400 m mešano), Madrid 2004
– 3. mesto: Matjaž Markič (50 m prsno), Budimpešta 2006
– 3. mesto: Sara Isaković, Anja Klinar, Urša Bežan, Mojca Sagmeister (4 x 200 m prosto), Debrecen 2012
– 3. mesto: Damir Dugonjić (50 m prsno), Berlin 2014
– 3. mesto: Tjaša Oder (800 m prosto), London 2016

Pred osamosvojitvijo:
– 1. mesto: Borut Petrič (400 m prosto), Split 1981
– 2. mesto: Anton Cerer (200 m prsno), Monte Carlo 1947
– 2. mesto: Borut Petrič (1.500 m prosto), Split 1981
– 2. mesto: Borut Petrič (400 m prosto), Rim 1983
– 2. mesto: Borut Petrič (1.500 m prosto), Rim 1983
– 3. mesto: Anton Cerer (200 m prsno), London 1938
– 3. mesto: Borut Petrič (1.500 m prosto), Jönköping 1977
– 3. mesto: Darjan Petrič (400 m prosto), Split 1981
– 3. mesto: Darjan Petrič (400 m prosto), Rim 1983
– 3. mesto: Matjaž Koželj (200 m delfin), Bonn 1989

 

Slovenske medalje na evropskih plavalnih prvenstvih v 50-metrskih bazenih.

* Slovenske medalje:
1938 London: 3. Tone Cerer, 200 m prsno
1947 Monte Carlo: 3. Tone Cerer, 200 m prsno
1977 Jonkoeping: 3. Borut Petrič, 1.500 m prosto
1981 Split: 1. Borut Petrič, 400 m prosto
2. Borut Petrič, 1.500 m prosto
3. Darjan Petrič, 400 m prosto
1983 Rim: 2. Borut Petrič, 400 m prosto
2. Borut Petrič, 1.500 m prosto
3. Darjan Petrič, 400 m prosto
1989 Bonn: 3. Matjaž Koželj, 200 m delfin
1993 Sheffield: 3. Igor Majcen, 1.500 m prosto
1999 Carigrad: 3. Metka Sparavec, 50 m hrbtno
2002 Berlin: 3. Alenka Kejžar, 200 m mešano
2004 Madrid: 2. Anja Čarman, 200 m hrbtno
2. Anja Čarman, 800 m prosto
2. Alenka Kejžar, 200 m prsno
3. Anja Klinar, 400 m mešano
3. Matjaž Markič, 50 m prsno
2006 Budimpešta: 3. Matjaž Markič, 50 m prsno
2008 Eindhoven: 1. Sara Isakovič, 200 m prosto
2. Peter Mankoč, 100 m delfin
2012 Debrecen: 3. 4 x 200 prosto ženske (Sara Isaković, Anja
Klinar, Urša Bežan, Mojca Sagmeister)
1. Damir Dugonjić, 50 m prsno
2014 Berlin: 3. Damir Dugonjić, 50 m prsno
2016 London: 3. Tjaša Oder, 800 m prosto
2. Peter John Stevens, 50 m prsno