Največji uspehi slovenskega plavanja SP (25 m bazeni)

Svetovna prvenstva v kratkih bazenih
– 1. mesto: Peter Mankoč (100 m mešano), Moskva 2002
– 1. mesto: Peter Mankoč (100 m mešano), Indianapolis 2004
– 1. mesto: Peter Mankoč (100 m delfin), Manchester 2008

– 2. mesto: Peter Mankoč (200 m mešano), Moskva 2002
– 2. mesto: Alenka Kejžar (400 m mešano), Moskva 2002
– 2. mesto: Peter Mankoč (100 m mešano), Šanghaj 2006
– 2. mesto: Peter Mankoč (100 m mešano), Manchester 2008
– 2. mesto: Damir Dugonjić (50 m prsno), Carigrad 2012
– 2. mesto: Damir Dugonjić (100 m prsno), Carigrad 2012

-2. mesto: Peter John Stevens (50 m prsno), Windsor 2016

– 3. mesto: Alenka Kejžar (100 m mešano), Atene 2000
– 3. mesto: Blaž Medvešek (200 m hrbtno), Moskva 2002
– 3. mesto: Peter Mankoč (100 m delfin), Indianapolis 2004

 

Slovenski nosilci medalj in finalisti na SP v 25-metrskih bazenih:

1. Peter Mankoč, 100 m mešano, Moskva 2002
1. Peter Mankoč, 100 m mešano, Indianapolis 2004
1. Peter Mankoč, 100 m delfin, Manchester 2008
2. Alenka Kejžar, 400 m mešano, Moskva 2002
2. Peter Mankoč, 200 m mešano, Moskva 2002
2. Peter Mankoč, 100 m mešano, Šanghaj 2006
2. Peter Mankoč, 100 m mešano, Manchester 2008
2. Damir Dugonjić, 100 m prsno, Carigrad 2012
2. Damir Dugonjić, 50 m prsno, Carigrad 2012
2. Peter John Stevens, 50 m prsno, Windsor 2016
3. Alenka Kejžar, 100 m mešano, Atene 2000
3. Blaž Medvešek, 200 m hrbtno, Moskva 2002
3. Peter Mankoč, 100 m delfin, Indianapolis 2004

Finalisti:

PALMA DE MALLORCA 1993
5. Igor Majcen 1500 m prosto
8. Alenka Kejžar, 200 m prsno

HONGKONG 1999
4. Peter Mankoč 100 m mešano
7. ženska štafeta 4 x 100 m prosto
(N. Kejžar, Blatnik, Slapšak, Sparavec)
8. Nataša Kejžar 100 m mešano
8. Metka Sparavec 50 m hrbtno

ATENE 2000
3. Alenka Kejžar 100 m mešano
4. Peter Mankoč 100 m mešano
5. Alenka Kejžar 200 m mešano
5. Peter Mankoč 100 m mešano
6. Urša Slapšak 50 m hrbtno
8. Nataša Kejžar 100 m prsno

MOSKVA 2002
1. Peter Mankoč 100 m mešano
2. Alenka Kejžar 400 m mešano
2. Peter Mankoč 200 m mešano
3. Blaž Medvešek 200 m hrbtno
4. Alenka Kejžar 100 m mešano
4. Alenka Kejžar 200 m mešano
8. Anja Čarman 800 m prosto
8. Aleš Aberšek 200 m delfin

INDIANAPOLIS 2004
1. Peter Mankoč 100 m mešano
3. Peter Mankoč 100 m delfin
4. Peter Mankoč 200 m mešano
8. Matjaž Markič 50 m prsno

ŠANGHAJ 2006
2. Peter Mankoč 100 m mešano
5. Peter Mankoč 200 m mešano
7. Peter Mankoč 100 m delfin

MANCHESTER 2008
1. Peter Mankoč 100 m delfin
2. Peter Mankoč 100 m mešano
6. Damir Dugonjić 50 m prsno
7. Jernej Godec 50 m prosto

DUBAJ 2010
8. Peter Mankoč 100 m delfin

CARIGRAD 2012
2. Damir Dugonjić, 50 m prsno
2. Damir Dugonjić, 100 m prsno
4. Peter Mankoč, 100 m mešano
8. Anja Čarman, 200 m hrbtno
8. Peter Mankoč, 50 m delfin

DOHA 2014
4. Damir Dugonjić, 50 m prsno
5. Damir Dugonjić, 100 m prsno

WINDSOR 2016
2. Peter John Stevens, 50 m prsno