Ledeckyjeva začela s kopičenjem zmag

Indianapolis, 29. junija (STA/AFP) – Petkratna olimpijska prvakinja Katie Ledecky krepi formo pred svetovnim prvenstvom, ki bo od 14. do 30. julija v Budimpešti. Dvajsetletnica trenutno nastopa na državnem prvenstvu Združenih držav Amerike v Indianapolisu, po zmagi na 800 metrski razdalji, je večkratna olimpijska in svetovna prvakinja slavila tudi na 200 metrski razdalji prosto.

Aktualna lastnica svetovnega rekorda in nosilka naslova svetovne in olimpijske prvakinje je prvi dan domačega plavalnega mitinga zmagala na 800 metrov prosto z najboljšim izidom sezone 8:11,50 minute.

Drugi dan mitinga je bila na sporedu disciplina 200 kravl, v kateri je prav tako slavila z izdom 1:54,84, rojakinjo Leah Smith (1:56,68) na drugem mestu je ugnala za skoraj dve sekundi, natanko 1,84 sekunde. Nekoliko slabše ji gre le na sprinterski 100 metrski razdalji, v kateri je končala na komaj šestem mestu. Do konca mitinga bo nastopila še na 400 m prosto in 1500 m prosto. Na svetovnem prvenstvu na Madžarskem bo lahko plavala v kar štirih posamičnih disciplinah in dveh štafetah.

Dvajsetletnica je aktualna olimpijska in svetovna prvakinja na 200, 400 in 800 metrov prosto, skupaj z ameriško štafeto pa je osvojila tudi zlati kolajni lani na olimpijskih igrah v Riu in na prvenstvu v Kazanu pred dvema letoma na 4 x 200 m prosto.

Ledeckyjeva je lastnica tudi naslova svetovne prvakinje na 1500 metrov prosto iz ruskega Kazana. Prvo zlato olimpijsko kolajno je osvojila leta 2012 v Londonu na 800 prosto, na SP v Barceloni leta 2013 je slavila v štirih disciplinah na 400, 800, 1500 in 4 x 200 m prosto.