Klančarjevi osmo mesto na MSP

Budimpešta, 29. avgusta (STA) – V ameriškem Indianapolisu se je končalo mladinsko svetovno prvenstvo v plavanju. V finalu je na 50 m prosto nastopila tudi plavalka Olimpije Neža Klančar, ki je s 25,49 še stopnjevala dosežek iz polfinala in zasedla osmo mesto.

Klančarjeva je bila poleti še dobro desetinko hitrejša, ko je na mladinskem evropskem prvenstvu v Izraelu v tej disciplini dosegla tudi nov absolutni slovenski rekord in osvojila bronasto medaljo. Tokrat je v Indianapolisu v polfinalu zasedla deveto mesto, nato pa po odpovedi nastopa tekmovalke iz Velike Britanije dobila priložnost v finalu.

Pred tem je slovenske barve branil še Pirančan Marcel Primožič, ki je z dosežkom 16:04,12 zasedel 21. mesto na 1500 m prosto.