Klančarjeva v polfinale na 50 m prosto

Indianapolis, 27. avgusta (STA) – Plavalka ljubljanske Olimpije Neža Klančar se je na mladinskem svetovnem prvenstvu v Indianapolisu uvrstila v polfinale. Z izidom 25,79 je dosegla deveti izid predtekmovanja na 50 m prosto.

Klančarjeva je letos v tej disciplini že osvojila bronasto kolajno na mladinskem evropskem prvenstvu v Izraelu, kjer je s 25,35 dosegla tudi nov slovenski absolutni rekord.

Dobro so nastopili tudi drugi slovenski plavalci. Mariborčanka Katja Fain je bila dopoldan tretja na 1500 m prosto, po popoldanskem nastopu osmerice z najboljšimi prijavljenimi izidi pa bo bržkone končala na 11. mestu.

Med dekleti je nastopila tudi Tara Vovk iz PK Ljubljana, ki je na 100 m delfin z 1:01,70 dosegla osebni rekord, ki jo na večni slovenski lestvici uvršča na šesti mesto, osvojila pa je 21. mesto.

David Mihalič iz ljubljanske Olimpije je bil na 400 m mešano 17., Pirančan Marcel Primožič pa je bil na 100 m prosto 38., nov osebni rekord 51,55 pa je tudi deveti najboljši dosežek v zgodovini slovenskega plavanja na tej distanci.